top of page

THE IMPACT OF THE BRAND ECOALF

Проекти: Overview

ECOALF - ЦЕ МОДНИЙ БРЕНД З ІСПАНІЇ, ЯКИЙ БУВ СТВОРЕНИЙ З МІСІЄЮ ОЧИЩЕННЯ ОКЕАНІВ. ВОНИ РОЗРОБИЛИ ТЕХНОЛОГІЮ, ЩО ПЕРЕТВОРЮЄ ВТОРИННУ ПЛАСТМАСУ ТА РИБАЛЬСЬКІ СІТКИ, ЗІБРАНІ З СЕРЕДЗЕМНОГО МОРЯ, У ЯКІСНУ МОДУ. ECOALF ПЕРЕРОБЛЯЄ 1 ТОННУ ПЛАСТИКУ ЩОДНЯ. І СЬОГОДНІ ВОНИ ТАКОЖ ВИВЧАЮТЬ ТАКІ ВІДХОДИ, ЯК ШИНИ АБО КАВА, ДЛЯ НОВИХ МОДНИХ ЛІНІЙ ОДЯГУ. ОСЬ ЯК ВИГЛЯДАЄ ЇХ ВПЛИВ НА ПЛАСТИК:

Проекти: Research

ГЕНЕРАЛЬНИЙ СЕКРЕТАР ОРГАНІЗАЦІЇ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ АНТОНІУ ГУТЕРРЕШ ЗАЯВИВ, ЩО У СВІТІ СПОСТЕРІГАЄТЬСЯ НАДЗВИЧАЙНА КЛІМАТИЧНА СИТУАЦІЯ: ЛЬОДОВИКИ ТАНУТЬ, А РІВЕНЬ ВУГЛЕКИСЛОГО ГАЗУ ЗРОСТАЄ.

Проекти: Research

ПРО ЦЕ ЙДЕТЬСЯ У ПОВІДОМЛЕННІ ПРЕССЛУЖБИ ООН.

ЗГІДНО З ДАНИМИ ВСЕСВІТНЬОЇ МЕТЕОРОЛОГІЧНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ, РІВЕНЬ КОНЦЕНТРАЦІЇ ВУГЛЕКИСЛОГО ГАЗУ В АТМОСФЕРІ ДОСЯГНУВ НАЙВИЩОГО ПОКАЗНИКА ЗА ВСЮ ІСТОРІЮ. ТАКИЙ РІВЕНЬ БУВ 3,5 МЛН РОКІВ ТОМУ, КОЛИ ТЕМПЕРАТУРА БУЛА ВИЩОЮ.

ЛИПЕНЬ 2019 РОКУ СТАВ НАЙСПЕКОТНІШИМ МІСЯЦЕМ В ІСТОРІЇ. ЗА СЛОВАМИ ГУТЕРРЕША, У ЦЕЙ ЧАС В ГРЕНЛАНДІЇ РОЗТАНУЛО 179 МЛРД ТОНН ЛЬОДУ.

ПОЖЕЖІ В СИБІРУ, НА АЛЯСЦІ, В КАНАДІ, В ГРЕНЛАНДІЇ ТА В АМАЗОНІЇ ПРИЗВЕЛИ ДО ВИКИДІВ ДЕСЯТКІВ МЕГАТОНН ВУГЛЕКИСЛОГО ГАЗУ В АТМОСФЕРУ.

«УСЕ, ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ — ЦЕ НАДЗВИЧАЙНА КЛІМАТИЧНА СИТУАЦІЯ. МИ ПОВИННІ ВТРИМАТИ ПІДВИЩЕННЯ ТЕМПЕРАТУРИ В МЕЖАХ 1,5 °C ДО КІНЦЯ СТОЛІТТЯ, ДОСЯГТИ НУЛЬОВОГО РІВНЯ ВИКИДІВ ВУГЛЕКИСЛОГО ГАЗУ ДО 2050 РОКУ, НА 45% СКОРОТИТИ ВИКИДИ ПАРНИКОВИХ ГАЗІВ ДО 2030 РОКУ», — ЗАЗНАЧИВ ГЕНЕРАЛЬНИЙ СЕКРЕТАР.

ВІН ДОДАВ, ЩО КРАЇНАМ ПОТРІБНО ДОКЛАДАТИ БІЛЬШЕ ЗУСИЛЬ ДЛЯ ПОДОЛАННЯ НАДЗВИЧАЙНОГО КЛІМАТИЧНОГО СТАНУ Й БОРОТИСЯ ЗІ ЗМІНАМИ КЛІМАТУ ЗА ПАРИЗЬКОЮ УГОДОЮ.

38bc0721eb77ff288dba0d71612c4a8c76ed28f9

ВИДОБУТОК ЗОЛОТА ЗІ СМІТТЯ

Проекти: Overview
Screenshot_4_edited.jpg

Все почалося п'ять років тому, коли 28-річна Колін Білон відкрила для себе приголомшливу природну красу Перу. Перу - батьківщина стародавніх інків, з мальовничими гірськими хребтами, екзотичними птахами і чистим високогірним повітрям, змусила її подивитися на деякі речі інакше. Тому, повернувшись в Нант, Франція, вона виявила, що набагато більш обізнана про екологічні проблеми свого міста. Зокрема, вона почала помічати, що величезна кількість харчових відходів відправляється на спалювання. 
Продовживши вивчення цього питання, Білон виявила, що в усьому світі близько 40% відходів, включаючи продукти харчування, утилізується шляхом відкритого спалювання. При спалюванні в атмосферу викидаються шкідливі токсини, фуран і технічний вуглець. Вона зазначає, що третина всього виробленого в світі продовольства щорічно викидається в відходи, і його знищення часто призводить до забруднення повітря, викликаючи непотрібні викиди, а також є марнотратством.

GFKFNRF.png

Гаррет Кларк, фахівець ООН-Довкілля за програмами в сфері сталого способу життя, говорить: "Проблема харчових відходів є однією з ключових складових зміни клімату, але кожен з нас може їй протидіяти. Відходи харчових продуктів призводять до утворення викидів вуглецю як в ході їх утилізації, так і в ході вирощування, переробки і розподілу продукції. Важливим першим кроком в боротьбі з цією проблемою є підвищення обізнаності і демонстрація того, що зміни можливі. "Крім покупки необхідно продовольства на місцевому рівні, віддавайте перевагу продуктам харчування, виробленим екологічно чистим способом, дізнайтеся про способи виробництва і маркування, розмовляйте про здорових і стійких продуктах харчування з продавцями та виробниками. Створіть міський сад, шкільний сад або присадибна город. Вкрай важливо підтримувати організації, політику, програми та людей, які сприяють створенню більш стійких продовольчих систем ". Будучи незадоволеною існуючим станом справ, Білон вирішила почати боротьбу з продовольчими відходами самостійно. Зараз вона їздить на велосипеді по Нанту в пошуках неїстівних залишків їжі, для того, щоб перетворити їх в "чорне золото" - багатий компост, що дозволяє місцевим фермерам, садівникам і супермаркетам поставляти поживні продукти. Ми поговорили з Білон про її підприємстві La Tricyclerie, щоб дізнатися про те, як вона бореться з проблемою харчових відходів і при цьому створює нові, цінні ресурси для економіки.

Проекти: Research

ЩО СПОНУКАЛО ВАС ЗАСНУВАТИ ВАШУ КОМПАНІЮ?

Повернувшись з роботи в Перу, я помітила, що ми витрачаємо величезну кількість їжі. Я зацікавилася компостуванням, і почавши розмовляти з ресторанами і продуктовими магазинами, зрозуміла, що у них немає готового рішення для їх потреб в компостуванні. Зрештою, я вирішила об'єднати свої інтереси з велосипедистами Нанта - в місті дуже хороша велосипедна інфраструктура, а також, звичайно, велоспорт не робить негативного впливу на навколишнє середовище.

ЧИ ПОМІЧАЛИ ВИ ПІДВИЩЕННЯ ОБІЗНАНОСТІ ПРО ПРОБЛЕМИ ХАРЧОВИХ ВІДХОДІВ ОСТАННІМ ЧАСОМ?

Мені здається, що так. Наприклад, в Нанті недавно був запущений оптовий ринок для продуктів харчування і овочів, діяльність якого явно спрямована на вирішення проблеми харчових відходів, що існує на інших ринках. Крім того, з'являється безліч інших місцевих і регіональних рішень проблеми харчових відходів, наприклад, додаток, яке перерозподіляє харчові відходи в кінці дня, і інші місцеві проекти по їх збору.

ЯКЕ ВАШЕ БАЧЕННЯ І ЦІЛІ НА МАЙБУТНЄ? ЯК ВИ БУДЕТЕ НАРОЩУВАТИ ЧИНИТЬСЯ ПОЗИТИВНИЙ ВПЛИВ?

Дві наші головні цілі на найближче майбутнє - це вдосконалення існуючої діяльності компанії і побудова стійкої бізнес-моделі. Це, ймовірно, зажадає передачі частини компостування на зовнішні потужності, що займе приблизно половину нашого часу. По-друге, ми хочемо організувати тренінги, щоб допомогти всім бажаючим адаптуватися до нашої моделі і поширити її на інші міста. Ми працюємо над розвитком мережі La Tricyclerie в різних містах по всій країні. Це значно посилить наше вплив і, як ми сподіваємося, в довгостроковій перспективі також послужить стимулом для політичних змін.

ЩО ВИ ПОРАДИТЕ ТИМ, ХТО ХОЧЕ ПРОТИДІЯТИ ПРОБЛЕМИ ХАРЧОВИХ ВІДХОДІВ?

Самое главное: ешьте, когда это возможно, местные и органические продукты. Это не только сокращает количество невостребованных выбросов при транспортировке продовольствия, но также поддерживает местных фермеров и более здоровые экосистемы. Кроме того, убедитесь, что вы покупаете верное количество продуктов и, если все-же не удается избежать остатков, храните их, замораживайте, делитесь ими, не спешите их сразу выбрасывать.

Проекти: Open Positions

ПРОЕКТИ ЕКОДІЇ

Центр екологічних ініціатив “Екодія” – це громадська організація, яка об’єднує експертів та активістів навколо ідеї збереження довкілля через вплив на прийняття рішень. Ми ведемо боротьбу за енергоефективність, відновлювану енергетику, протидію зміні клімату, за чисте повітря для всіх, розвиток сталого транспорту і сільського господарства України.

Проекти: News & Resources
000Enerhetyka.jpg

Енергетичний напрямок роботи Екодії відповідає важливому завданню повного переходу на відновлювану енергетику; переконує владу розвивати децентралізовану генерацію через створення коаліції організацій зі спільними вимогами; бореться за те, щоб атомна енергетика сплачувала за вирішення своїх проблем з радіоактивними відходами та накопичила достатньо коштів на безпечне закриття станцій.

Радикальне підвищення енергоефективності та розвиток відновлюваних джерел енергії – це дороговказ для України. Нам критично важливо підвищувати власну енергонезалежність, скорочувати залежність від викопного палива та розбудовувати нову безвуглецеву економіку.

housing3.jpg
transport1.jpg

Для вирішення проблеми впливу міського транспорту на довкілля та глобальні зміни клімату, Екодія розпочала у Києві транспортну кампанію #ЗвільниСмугу. Перше конкретне рішення, яке ми пропонуємо, для оптимізації руху у місті – це вільні смуги від авто для проїзду громадського транспорту.

Ми популяризуємо ідею сталого сільського розвитку та дбаємо про розвиток малих і середніх фермерських господарств, що є альтернативою великим промисловим фермам. Переконані, що малі сільські виробники у роботі керуються принципами ощадливості та відповідальності до довкілля. Їх добробут стане запорукою формування збалансованого і життєздатного підприємництва, яке стане підґрунтям для формування екологічно-свідомих та соціально активних громад, забезпечує сталий розвиток сільської місцевості.

003Silsky-rozvytok-w2.jpg
006-air.jpg

Ми прагнемо, щоб люди мали доступ до достовірних і своєчасних даних про якість повітря, а промислові підприємства скорочували шкідливі викиди. Задля цього необхідно змінити наявну систему методом зміни законодавства, введення найкращих доступних практик на виробництві, і інтеграції питання охорони повітря в усі галузеві стратегії України.

Світ опинився сьогодні на порозі кліматичної катастрофи. Через вплив людини піднімається рівень світового океану, тануть льодовики, зникають цілі екосистеми, почастішали екстремальні погодні явища, понад 250 мільйонів людей можуть стати кліматичними біженцями вже до середини цього століття. Подальше використання брудних застарілих технологій призведе лише до посилення цих змін та знищення природи, яку ми любимо. Забруднювачі продовжуватимуть отримувати прибутки, а ми будемо платити за це надвелику ціну у вигляді нашого здоров’я, негативних економічних, соціальних та екологічних наслідків.

001Zmina-klimatu-w2.jpg
bottom of page